Poznaj 5 sposobów na integrację nowego zespołu!

Zintegrowany zespół to skuteczny zespół, więc pracodawcy coraz chętniej stawiają na zajęcia, które pozwolą osobom z ich firmy lepiej się poznać i wzmocnić więzi międzyludzkie. To przekłada się na większą efektywność w codziennej pracy. Jednak klasyczne imprezy integracyjne sprawdzają się przede wszystkim wśród pracowników z dłuższym stażem, a nowemu zespołowi warto zaproponować coś nieszablonowego. Poniżej przedstawiamy niebanalne pomysły na integrację grupy.

Escape room

Pokoje zagadek zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność, ponieważ zapewniają świetną rozrywkę. Integracja pracowników w takim miejscu przebiegnie szybko i sprawnie – zamknięte w pomieszczeniu osoby muszą ze sobą ściśle współpracować, aby wydostać się z pokoju w ciągu zaledwie godziny. Presja czasu i mnóstwo łamigłówek zmusza osoby do zaangażowania się w grę, a te pozytywne wzorce można później z łatwością przenieść na grunt zawodowy. Jest to także świetny sprawdzian, który pokazuje, jak poszczególne osoby radzą sobie w nietypowych warunkach wymagających kreatywnego myślenia.

Wycieczka

Mówi się, że podróże kształcą i w tym zdaniu jest sporo prawdy. Podróżując, można poznawać inne kultury, zwyczaje, tradycje, kuchnie, co zwiększa zrozumienie świata i tolerancję. Wspólny wyjazd nowych pracowników jest więc świetnym pomysłem na integrację, gdyż w naturalnych i przyjemnych warunkach pozwala na nawiązywanie kontaktów, a nawet przyjaźni. Poza tym nic tak nie sprzyja grupowym zdjęciom, jak piękny plener w tle – a takie zdjęcie można później zawiesić nad biurkiem i w pochmurne dni wracać wspomnieniami do wycieczki.

Gry integracyjne

Gry integracyjne to kompromisowa propozycja dla osób, które chcą jednak zostać przy tradycyjnych imprezach, gdyż je można wzbogacić właśnie o takie tematyczne wydarzenie. Motywy przewodnie gry mogą być różne – kryminalne, fantastyczne lub związane z branżą, w której działa firma. Szczególnie ta ostatnia opcja jest bardzo interesująca. Pozwala ona nowym pracownikom nie tylko wzajemnie się poznać, ale również lepiej zgłębić tajniki swojego nowego zawodu. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Sport

Sport to zdrowie i w zdrowym ciele zdrowy duch. Haseł promujących zdrowy tryb życia jest wiele, więc warto zachęcić swoich pracowników do jego uprawiania, np. poprzez wspólne zawody, biegi lub wyjazdy na narty. Poza tym uprawianie sportu zwiększa poziom endorfin i obniża stres, co pozwoli pracownikom efektywniej pracować. Dodatkowo zahartowane osoby rzadziej chorują, dzięki czemu obniży się liczba zwolnień lekarskich w okresach jesienno-zimowych.

Charytatywność

Wspólny cel mocno zbliża i chociaż w pracy przed zespołem stawia się nierzadko ambitne zadania, to cel sięgający poza obszary firmy, z pewnością zintegruje pracowników. Możliwości jest sporo, bo może to być np. bieg charytatywny lub stworzenie wspólnej paczki świątecznej dla osób potrzebujących. Można się zdecydować na firmową adopcję na odległość lub np. akcję sprzątania ziemi. Cel charytatywny nie tylko zintegruje pracowników, ale również zmobilizuje ich do wspólnego działania w imię wyższego dobra.

Integracja w biurze

Integracja pracowników na wyjeździe czy imprezie tematycznej to tylko niewielki wycinek czasu, który te osoby ze sobą spędzają. Ważna jest również atmosfera w samej firmie, gdyż to ona w dużej mierze odpowiada za efektywność pracy. Sprawdź także 5 zwyczajów biurowych, które zaskoczą Cię swoją pomysłowością, a które pozwolą uczynić otoczenie dużo przyjemniejszym. Dzięki temu ludzie chętniej będą wykonywać swoje obowiązki. To, jaka atmosfera będzie obowiązywać w Twojej firmie, zależy od Ciebie!

Ustaw kolor szyfrujacy w internetowym rozwiazaniu kostki rubika i program znajdzie rozwiazanie dla Ciebie. Odwiedz Ruwix w poszukiwaniu interesujacych artykulów o ukladanki kostki.