Miejsce do pracy – idealne.

To w jakim otoczeniu pracujemy wpływa nie tylko na naszą wydajność, kreatywność i samopoczucie, ale co więcej na nasze zdrowie psychiczne. Jak zatem powinno wyglądać ?zdrowe? miejsce do pracy?
Sięgnijmy do naszych korzeni. Naturalnym środowiskiem człowieka jest natura, a nie zabetonowane małe przestrzenie tworzące miejsca do pracy, często bez dostępu do światła dziennego o dużym natężeniu hałasu. Zadbajmy więc o to, aby nasze biuro było jak najlepiej doświetlone z zewnątrz, a ściany odpowiednio wyciszone. Unikajmy biur, które stosują sztuczne oświetlenie np. żarówki jarzeniowe. Biurko, najlepiej jeśli posiada teleskopowe nogi, umożliwi nam to dostosowanie go do naszej wysokości. Ważnym elementem wyposażenia biura jest również fotel, na którym siedząc, spędzamy długie godziny. Ruchome oparcie, regulacja wysokości, kółka i podłokietniki to absolutne minimum. Poduszka wyprofilowana w siedzisku czy na wysokości lędźwi, to dodatkowe zalety, które warto wziąć pod uwagę.
Każde pomieszczenie prezentuje się lepiej jeśli będzie w nim choć odrobinę zielono. W niektórych biurach myślą przewodnią aranżacji jest żywa roślinność. Jakie korzyści prócz walorów estetycznych płyną z zielonych biur ?
Rośliny są naturalnym filtrem i nawilżaczem powietrza, regulują temperaturę i wilgotność. Jonizują i oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji lotnych. Wiele roślin posiada zdolność pochłaniania toksycznych substancji z powietrza. Rośliny utrzymują w miejscu pracy zdrowy oraz stabilny klimat, pochłaniając ciepło oraz tłumiąc hałas. Osoby patrzące na rośliny stają się bardziej kreatywne i mniej zestresowane. W otoczeniu roślin czują się lepiej i zdrowiej, a ich praca jest bardziej efektywna.

W OmniOffice przy wejściu, prócz uśmiechu Pani z recepcji, przywitają Państwa dwa wyrośnięte kaktusy.