Jak założyć biuro wirtualne?

Czy wiesz, że biura wirtualne są coraz popularniejsze ze względu na ogrom korzyści, które oferują? Chętnie stawiają na nie osoby pracujące zdalne lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Jeśli więc należysz do tego grona, wirtualny adres ułatwi Ci wiele spraw związanych z obsługą własnej firmy. Zobacz, co oferuje biuro wirtualne i przekonaj się, że warto na nie postawić!

Co to jest wirtualne biuro?

Pierwsze wirtualne biuro powstało już w latach 90. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Doceniono je za wygodę, uniwersalność i możliwość zminimalizowania kosztów. Dlatego też dziś staje się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców ceniących nowoczesne rozwiązania biznesowe.

Wirtualne biura działają na terenie całego kraju. Szczególnie popularne są te usytuowane w największych miastach, takich jak np. Warszawa. Posiadanie siedziby w stolicy wiąże się z prawdziwym prestiżem i renomą także wśród zagranicznych kontrahentów. W rzeczywistości wirtualne biuro to realna firma, która udostępnia adres niezbędny do prowadzenia działalności i korespondencji za odpowiednią opłatą. Możesz więc pracować z dowolnego miejsca, ale Twoja firma będzie posiadała stały adres, pod którym będzie zarejestrowana. Twoi klienci będą mogli kontaktować się z Tobą, wysyłając korespondencję do wirtualnej siedziby Twojego przedsiębiorstwa.

Tego typu rozwiązanie oferuje szeroki i różnorodny zakres usług. Każdy może dopasować je do swoich preferencji, korzystając z odpowiedniej dla siebie oferty. Znajdują się w nich takie możliwości jak:

  • obsługa korespondencji – w tym jej przechowywanie, skanowanie i porządkowanie,
  • pomoc w kwestiach związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych,
  • obsługa spotkań biznesowych i połączeń przychodzących do firmy,
  • biura serwisowe.

Adres rejestracyjny firmy jest więc dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Jak wygląda wirtualne biuro? Tak naprawdę może ono być prowadzone w lokalach, mieszkaniach, kamienicach i w nowoczesnych obiektach. Zainteresowani mają do wyboru rozbudowane pakiety, a w przypadku chęci z korzystania pomieszczeń, możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub przestrzeni cooworkigowej.

Dla kogo wirtualne biuro jest najlepszym rozwiązaniem?

Na rozwiązanie tego typu najczęściej się decydują mikroprzedsiębiorcy. Szczególnie dotyczy to tych, którzy pozyskują zlecenia przez Internet. W tym przypadku nie opłaca się zakładać własnego biura, które wygeneruje dodatkowe koszty, a będzie bardzo rzadko używane.

Wirtualne biuro to znakomite rozwiązanie dla freelancerów. Copywriterów, grafików, programistów, a w szczególności dla tych, którzy przebywają poza granicami kraju, jednak to w Polsce prowadzą swoją działalność. Zalet tego typu biura korzystają również kancelarie prawne i agencje marketingowe. Dotyczy to także zagranicznych firm, planujących rozpocząć biznes w Polsce, a nawet tych, które nie uzyskały zgody właściciela, by w mieszkaniu zarejestrować swoją działalność.

Jak założyć biuro wirtualne?

Jeśli chcesz założyć wirtualne biuro, musisz się zgłosić do profesjonalnej firmy, która świadczy usługi wynajmu. Warto rozpatrzeć oferty tylko w dużych miastach, gdyż właśnie w nich wybór jest największy, a warunki najbardziej korzystne.

Kiedy już określisz lokalizację, zastanów się, czy potrzebujesz sal i gabinetów do wynajęcia. Jeśli spotykasz się z klientami, taka opcja będzie niezbędna. Przy wyborze warto się kierować ofertami profesjonalistów, którzy udostępniają atrakcyjne dodatki i zniżki. Pamiętaj też, że najlepsze biura wirtualne gwarantują możliwość podpisania umowy online.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wirtualne biuro? Nie ma jednej określonej stawki, gdyż większość firm wychodzi naprzeciw klientom i proponuje im kilka opcji do wyboru. Są one zróżnicowane cenowo, zależnie od określonego pakietu. Opłaty wahają się od 30 zł do nawet 700 zł miesięcznie.

Jakie są zalety wirtualnych biur?

Nie jesteś pewny, czy brak własnego lokalu na pewno jest korzystną opcją? Poznaj zalety nowoczesnego pomysłu dla przedsiębiorców i sprawdź, jak działa wirtualne biuro. Najważniejszymi plusami takiego rozwiązania jest:

  • Znakomita lokalizacja – jeśli chcesz, możesz wynająć biuro w centrum Warszawy. Stolica wywołuje bardzo pozytywne skojarzenia, co z pewnością zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku. Klienci będą zadowoleni, że współpracują z przedsiębiorcą, który tak prężnie rozwija biznes w największym polskim mieście.
  • Niskie koszty – wynajem lokalu i jego wyposażenie to ogromne koszty, zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy. Wirtualne biura są zdecydowanie korzystniejsze cenowo w stosunku do innych opcji.
  • Kompleksowa obsługa – zależnie od Twojego pakietu, możesz liczyć na obsługę korespondencji, telefonów, a nawet spotkań biznesowych.
  • Komfort – nie musisz zatrudniać sekretarki – wszystkim zajmie się biuro. Zależnie od pakietu, usługi mogą być tak kompleksowe, że zredukujesz swoje obowiązki do minimum.

Elastyczne warunki współpracy, pakiety dopasowane do indywidualnych potrzeb i bezproblemowa rejestracja firmy ułatwiają współpracę na każdym poziomie. Dlatego właśnie warto postawić na najlepsze biura wirtualne. Sprawdź ofertę Omni Office!