Biura wirtualne – czym się od siebie różnią?

Każdy, kto zakłada firmę, musi mieć adres, pod którym zostanie ona zarejestrowana. Coraz więcej osób decyduje się więc na proste, bezpieczne i niekosztowne rozwiązania. Najskuteczniejszym z nich jest wirtualne biuro. Nie tylko pozwala zredukować koszty utrzymania działalności, ale ma również wpływ na prestiż firmy, jej wizerunek i wygodę. Coraz częściej na wirtualne adresy stawiają freelancerzy, ale tak naprawdę może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy. Jakie oferty biur wirtualnych są godne uwagi?

Biuro wirtualne – co to jest?

Wirtualne biuro oferuje ogrom korzyści dla przedsiębiorców. W rzeczywistości to odpłatna usługa, polegająca na pełnym udostępnieniu adresu potrzebnego do prowadzenia działalności oraz zajęcie się biurowymi formalnościami, jak np. obsługa korespondencji bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca ponosi znacznie mniejsze koszty związane z wynajmem lokalu i z zatrudnianiem pracowników biurowych.

Wirtualny adres dla firm to znakomita alternatywa dla osób, które wykonują pracę zdalną lub po prostu nie potrzebują konkretnej siedziby do prowadzenia swoich obowiązków. Ponadto sprawdza się u tych, którzy nie chcą lub nie mogą zarejestrować przedsiębiorstwa w mieszkaniu. Nierzadko jest to nieopłacalne, nieefektywne lub negatywnie oddziałuje na wizerunek. Nie da się ukryć, że mnóstwo wirtualnych biur powstaje w największych miastach, szczególnie w stolicy. Nic dziwnego, odpowiednia lokalizacja uatrakcyjnia ofertę przedsiębiorcy i wpływa na jego prestiż.

Wiele osób się zastanawia, jak wygląda wirtualne biuro. Obecnie przyjmuje ono rozmaitą postać, ze względu na oczekiwania zainteresowanego. Może być usytuowane w kamienicy lub nowoczesnym biurowcu. Może też udostępniać sale konferencyjne lub mini gabinety. Ponadto coraz częściej da się umieścić swoje logo w wybranej siedzibie. Zakres usług jest więc zależny od wymagań klienta.

Wirtualne biuro często obsługuje korespondencję, telefony, a nawet spotkania biznesowe. Ponadto jest w stanie służyć doradztwem związanym z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Podczas poszukiwania wirtualnego biura trzeba więc wziąć pod uwagę specyfikę swojej pracy. Dowiedz się również, jak założyć biuro wirtualne!

Jak wybrać biuro wirtualne?

Biuro wirtualne sprawdza się w przypadku małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw, które szukają outsourcingu w zakresie usług biurowych. Jest to w pełni legalne rozwiązanie. Do wyboru jest wiele pakietów, a każdy z nich różni się ceną. Przykładowo biuro wirtualne w Warszawie oferuje:

  • pakiet podstawowy,
  • dla obsługi korespondencji,
  • dla rejestracji ze stacjonarnym numerem telefonicznym.

Biura mogą być umiejscowione w różnych obiektach. Także tych najbardziej nowoczesnych i posiadających prestiżową lokalizację. Korzystając z różnych pakietów wynajmu biura wirtualnego, można uzyskać zniżkę na ewentualny wynajem przestrzeni cooworkingowej lub sal konferencyjnych na godziny.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Koszt wirtualnego adresu dla firm w Warszawie jest uzależniony od konkretnego pakietu i umiejscowienia biura, wybranego zakresu obsługi biura oraz od okresu, na który została podpisana umowa. W przypadku podstawowego waha się od około 30 zł do 190 zł. Najtańsza oferta tak naprawdę opiera się na użyczeniu miejsca do korespondencji, bez możliwości rejestracji firmy. Najdroższa zaś umożliwia nie tylko rejestrację podmiotu w biurowcu, ale także nielimitowane odbieranie korespondencji zwykłej i poleconej oraz informowanie o jej wpływie na bieżąco.

Pakiet do obsługi korespondencji i rejestracji wynosi przykładowo od około 70 zł do 420 zł. Droższe opcje umożliwiają nielimitowane skanowanie korespondencji, w przeciwieństwie do tańszej oferty. Jeśli zaś interesuje Cię forma rejestracji ze stacjonarnym numerem telefonicznym, koszty oscylują od około 125 zł do 700 zł.

Warszawa wirtualne biuro – jaki pakiet wybrać?

Przedsiębiorcy, którzy mają tylko spółkę do zarejestrowania i nie prowadzą aktywnej działalności, mogą się zdecydować na tanie biuro wirtualne w Warszawie. Zdarza się jednak, że spotkania z klientami bywają nieuniknione. W takim przypadku warto postawić na pakiet od firmy, która umożliwi otrzymanie zniżki na wynajem sali konferencyjnej lub biura na godziny. Jeśli z kolei zależy Ci na wszechstronnej obsłudze biura, postaw na rozwiązanie z największym pakietem usług. Dzięki temu nie będziesz martwić się o sprawy biurowe związane z funkcjonowaniem Twojej firmy!

Pakiet podstawowyPakiet dla obsługi korespondencjiPakiet ze stacjonarnym numerem telefonicznym
Biura wirtualne segment najtańszy.30-75 zł70-120 zł125-175 zł
Biuro wirtualne przy coworkingowym.500-100 zł100-200 zł150-300 zł
Biuro wirtualne przy biurze serwisowanym (lokalne).125-190 zł150-350 zł220-400 zł
Biuro wirtualne przy biurze serwisowanym (międzynarodowe).300-420 zł300-700 zł